Wypożycz jacht i pływaj po Morzu Śródziemnym

Cały rok ciężko pracujemy po to, by latem móc udać się na całkowicie zasłużony urlop. Najczęściej wybieranymi miejscami są góry i morze, bo niemal każdy je lubi. Wyjazd nad polskie morze, owszem jest niedrogi, ale tylko pozornie.

Co prawda na paliwo do auta wyda się niewiele, ale za to sam pobyt często jest droższy, niż w kurortach morza śródziemnego. Właściciele polskich pensjonatów i restauracji tak cenią swoje usługi, że czteroosobowa rodzina płaci czasami więcej, niż za wypożyczenie jachtu w ciepłym kraju.

Jeśli już mowa o ciepłych krajach – kto z nas nie lubi morza, po kąpieli w którym nie trzęsiemy się cali z zimna ? Kto nie przepada za pięknymi krajobrazami i krystalicznie czystą wodą ? Planując pomysł na urlop powinniśmy myśleć niebanalnie i zapragnąć w życiu czegoś innego. Przecież na standardowe wczasy wyjeżdża się co roku. Hotel all-inclusive, drinki, basen i plaża – wszyscy to dobrze znamy. Nie ma nic złego w spędzaniu urlopu w ten sposób, bo każdy wypoczywa tak, jak lubi. Warto jednak od czasu do czasu zmienić styl podróżowania na nieco bardziej niebanalny. Nowe doznania z pewnością poszerzą nam horyzonty i sprawią, że nasza kreatywność będzie na zdecydowanie wyższym poziomie po powrocie z takiego nietypowego urlopu. Jakie są więc nietypowe pomysły na spędzenie wakacji?

A może by tak…wynająć sobie jacht?

Dawniej wynajęcie jachtu było kojarzone tylko z ludźmi niesamowicie bogatymi, bo tylko oni mogli pozwolić sobie na tego rodzaju przyjemności. Dzisiaj jednak czasy jak i rynek całkowicie się zmieniły. Wynajęcie jachtu to już nie ekstrawagancja, a możliwość dostępna niemal dla każdego. Usługi takie nie są drogie – za wynajęcie jachtu płaci się ceny porównywalne do zagranicznych hoteli. 

Gdzie najlepiej wynająć jacht?

Jeśli myślimy o wyczarterowaniu jachtu, najlepszym miejscem do pływania będą południowe morza Europy, na przykład Morze Śródziemne. To tam panuje klimat najlepszy do morskich wycieczek. Jest zazwyczaj bardzo ciepło i przyjemnie – temperatura oscyluje wokół 25-30 stopni, a woda jest wprost idealna do kąpieli. Wynajmując jacht czteroosobowy zyskujemy możliwość komfortowego zwiedzania wód południowej Europy. Najważniejsze, że jesteśmy wolni – możemy popłynąć w dowolne miejsce i ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nie musimy martwić się też o nocleg, ani wyżywienie. Posiłki samodzielnie przygotujemy sobie na jachcie, który posiada niezbędne wyposażenie. Możemy też przespać się w komfortowej kajucie i poczuć jak na najlepszym statku wycieczkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *