W rejs po Morzu Śródziemnym

Egzotyczne rejsy to świetna przygoda. Polacy coraz częściej dostrzegają w nich interesującą alternatywę dla tradycyjnych wczasów. Trudno się dziwić, rejs statkiem po Morzu Śródziemnym to coś nowego dla przeciętnego turysty znad Wisły. Do wypoczywania w europejskich kurortach zdążył się on już przyzwyczaić. Teraz przychodzi pora na próbowanie innych, często bardziej aktywnych form wypoczynku.

Wypoczynek na statku

Rejs statkiem po Morzu Śródziemnym dzieli się zasadniczo na dwa rodzaje spędzania wolnego czasu. Po pierwsze pasażerowie jednostki pływającej mogą liczyć na mnóstwo udogodnień oraz atrakcji na pokładzie. Ogromne baseny, zjeżdżalnie, restauracje, kina, spa to jedynie ułamek dostępnych opcji. Na statku pod wieloma względami jest zatem podobnie jak w luksusowym kurorcie. Różnica polega na tym, że całego urlopu nie spędza się w jednym miejscu. Program wycieczki obejmuje kilka, czasami kilkanaście portów zlokalizowanych w różnych częściach basenu Morza Śródziemnomorskiego.

Pasażerowie mają zatem możliwość zobaczenia różnych miejsc. Rejs to bardzo dobra opcja dla osób lubiących zwiedzanie. A także dla miłośników egzotycznej kuchni. W poszczególnych portach można próbować lokalnych specjałów i poszerzać swoje kulinarne horyzonty. Taka forma wypoczynku jest zatem bardziej interesująca niż nocleg w tradycyjnym hotelu. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że niewielu turystów decyduje się na wycieczki fakultatywne. Wielu chroni się natomiast w cieniu basenowego parasola. Lepiej wypoczywać aktywnie, korzystając z tego, że na morzu wysokie letnie temperatury tak nie doskwierają.

Oferta na rejsy

Obecnie zorganizowanie rejsu dla siebie i swoich bliskich nie jest trudniejsze niż bukowanie pokoju w hotelu. Wystarczy dostęp do Internetu i odrobina wolnego czasu. Można tam przejrzeć dostępne oferty i wybrać rejs statkiem po Morzu Śródziemnym w dogodnym terminie oraz z najciekawszym programem. Oczekiwania turystów są bowiem różne i armatorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Niektóre rejsy skupiają się zatem na najpopularniejszych portach, podczas gdy celem innych jest zwiedzanie mniej obleganych części akwenu. Wybierając rejs, warto zwrócić też uwagę na ilość wolnego czasu, dostępnego w poszczególnych portach. Jeżeli zamierza się zwiedzać, przyda się przewodnik, przynajmniej ten książkowy. Organizatorzy rejsów często udostępniają jednak pasażerom możliwość wzięcia udziału w zaplanowanej wycieczce z udziałem opiekuna. Niektórzy wolą jednak chodzić własnymi drogami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *