Sposób na wymarzone wakacje

Już niebawem zasiądziemy do poszukiwania ofert wakacyjnych wyjazdów. Może warto w tym roku zaszaleć i spróbować czegoś nowego. Wybór jest ogromny, od wycieczek do amazońskiej puszczy, aż po wyprawy wśród afrykańskich słoni. Jeśli jednak nie macie ochoty na tak dalekie wojaże, a myślicie o czymś wyjątkowym, dobrym pomysłem będzie rejs wycieczkowcem po Morzu Śródziemnym.

Wybór oferty

Na rynku usług wakacyjnych znajdziemy wiele ofert z rejsami. Będą się one różnić od siebie cenami i kierunkami zwiedzania. Sam pobyt na statku będzie ogromną przygodą, gdyż statki wycieczkowe proponują swoim gościom cały szereg atrakcji. Restauracje, baseny czy siłownie to standard. Nie da rady się nudzić. Poza samym rejsem, wycieczki urozmaicone są wizytami w różnych europejskich miastach. Im dłuższy rejs, tym więcej okazji do zwiedzenia Europejskich miejscowości znajdujących się na naszej trasie.

Przygotowanie do rejsu

Gdy już podjęliśmy decyzje i wykupiliśmy wycieczkę, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować. Na początku upewnijmy się czy:

  • mamy opłacony dojazd do porty wypłynięcia,
  • potrzebujemy paszportu lub wizy,
  • wycieczka ma opcję all inclusive,
  • organizator zapewnia ubezpieczenie,
  • serwis bagażowy i sprzątanie kabin są w cenie wycieczki.

Są to istotne kwestie, które mogą znacznie wpłynąć na cenę całości. Lepiej być przygotowanym na dodatkowe koszty, niż się niemiło zdziwić. Jeśli organizator nie oferuje dojazdu do portu, zorganizujmy go na własny rachunek. Przeczytajmy dokładnie warunki oferty, gdyż zwykle należy przybyć kilka godzin przed zaokrętowaniem. Ubezpieczenie natomiast jest standardowo wliczone w całość ceny, ale dotyczy ono najczęściej podstawowej opieki. Jeśli chcemy mieć wyższy poziom ochrony dokupmy pakiet dodatkowy u organizatora lub u agenta ubezpieczeniowego. 

Trudna sztuka pakowania walizki

Czy wiemy, jak powinna wyglądać zawartość naszego bagażu? Organizator zwykle określa, czego nie można wnosić na pokład, ale co powinniśmy ze sobą zabrać? Na pewno nie możemy zapomnieć o kremie z wysokim filtrem. Spędzając mile chwilę na pokładzie zewnętrznym będziemy narażeni na silne działanie promieni słonecznych. Dzięki filtrom wrócimy z piękną śródziemnomorską opalenizną i unikniemy poparzeń. Płynąc statkiem przemierzymy długie dystanse, a pogoda będzie zmienna. Spakujmy do walizki ubrania dostosowany do długości rejsu i rejonów, w których się on odbywa.

Dobrze przygotowani do rejsu unikniemy niepotrzebnych stresów. Niech to będą wymarzone wakacje. Cieszmy się rejsem, a wszystkie formalności załatwmy odpowiednio wcześniej. Jeśli jednak będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości, co to tego jak się przygotować, zwróćmy się do biura obsługi klienta u organizatora wycieczki. Konsultanci pomogą rozwiać nasze wątpliwości. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *